رئال اف سی

نرم افزارهای اتوماسیون، راهکاری هوشمندانه برای مدیریت نوین - رئال اف سی

نرم افزارهای اتوماسیون، راهکاری هوشمندانه برای مدیریت نوین

در سال های اخیر شاهد این بوده این که کسب و کارهای مختلف تغییرات بسیاری داشته اند و این تغییرات مثبت بوده و به دنبال مدیریتی نوین انجام شده اند. مدیریت نوین برگرفته از روش ها و راهکارهای مختلفی است و از این رو در ادامه قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با نرم افزارهای اتوماسیون، راهکاری هوشمندانه برای مدیریت نوین بیان کنیم، به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را که در خصوص نرم افزار حقوق و دستمزد از دست نداده و با ما همراه باشید.

مدیریت انبار

انبارداری را باید یکی از مهم ترین مواردی دانست که در مدیریت نوین باید به آن توجهی خاص داشته باشید. متخصصان تجرات از انبارداری به عنوان مغز سازمان شما یاد می کنند، یعنی عضوی که اهمیت بسیاری دارد و اگر به طور منظم و طبق برنامه کارهای خود را انجام ندهد، دیگر قسمت های سازمان شما هم با مشکل رو به رو خواهند شد.

در هر سازمان، اداره یا شرکتی متناسب با نوع فعالیت شما، انبارداری هم متفاوت خواهد بود، اما باز هم نرم افزار مدیریت انبار اهمیت ویژه ای دارد و نمی توان از آن غافل شد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید، سازمانی پویا داشته باشید و به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، در زمان مشخصی دست پیدا کنید، مدیریت انبار را بسیار جدی بگیرید و به همین دلیل در ادامه مطالب دیگری را در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

هدف مدیریت انبار

این سوال برای بسیاری از مخاطب ها پیش می آید که مدیریت انبار چه اهدافی دارد، از این رو در ادامه به این موضوع می پردازیم و آن را شرح می دهیم.

 • ورودی های انبار مدیریت شود، این که بدانید چه کالاهایی در چه روز و ساعتی به انبار شما وارد می شوند، اهمیت بسیاری دارد.
 • خروجی های انبار مدیریت شوند، علاوه بر ورودی های انبار، این که بدانید چه کالایی هم از انبار شما خارج می شود هم اهمیت بالایی دارد.
 • دسترسی به کالای مورد نیاز ساده تر خواهد بود. هنگامی که به یک کالای خاص نیاز دارید، در انبار به سادگی می توانید آن را پیدا کند.
 • زمان کمتری را برای پیدا کردن یک کالا صرف خواهید کرد. سرعت دسترسی به کالای مورد نظر شما هم افزایش پیدا می کند.
 • هزینه کمتری را صرف خواهید کرد، مدیریت انبار هزینه کمی را در مقایسه با مزیت های آن برای شما به دنبال خواهد داشت.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا بهتر می توان به این موضوع پی برد که چرا به مدیریت انبار نیاز داریم.

سیستم موبایل انبار

با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد این هستیم که بسیاری از کارها ساده تر شده اند، انبار گردانی هم یکی از کارهایی است که با استفاده از سیستم موبایل انبار و نرم افزار مدیریت تولید بسیار ساده شده است. شما به سادگی و بدون نیاز به هیچ امکانات خاص و گران قیمتی می توانید مدیریت انبار خود را با استفاده از گوشی های همراه خود بر عهده داشته باشید.

شما با اسفاده از سیستم موبایل انبار به سادگی می توانید؛ مدیریت فرآیند های ورود، خروج، شمارش کالا و انبارگردانی را انجام دهید، این کار با استفاده از سیستم بارکد خوانی و همچنین RFID انجام می شود. به طور کلی مکانیزه کردن انبار داری باعث می شود که زمان کمتری را برای این کار صرف کنید و البته مزیت های بیشتری برای شما وجود خواهد داشت.

مزیت استفاده از سیستم موبایل انبار

هر موقع تکنولوژی به کمک انسان ها آماده است، مزیت ها بسیاری را برای آن ها به دنبال داشته، از این رو در ادامه به بررسی مزیت های استفاده از سیستم موبایل انبار می پردازیم؛

 • سرعت انجام کارهای انبار داری به میزان چشم گیری افزایش پیدا می کند، سرعت از مهم ترین فاکتورها در کار انبار داری و انبار گردانی است.
 • علاوه بر سرعت، دقت هم اهمیت بالایی در انبار داری و انبار گردانی دارد، از این رو استفاده از سیستم موبایل انبار باعث می شود که دقت هم افزایش پیدا کند.
 • سیستم موبایل انبار به شما این امکان را می دهد که از راه دور (بدون حضور در محل انبار) کارها را مدیریت کنید و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.
 • امکان کار کردن به صورت آنلاین و همچنین آفلاین برای شما مهیا می شود.

اگر تجربه انبارداری یا انبارگردانی داشته باشید، به سادگی متوجه می شوید که مزیت های گفته شده در بالا، اهمیت بسیار بالایی دارند.

نرم افزار خزانه داری

در یک شرکت بازرگانی یا تولیدی شاهد این هستیم که پرداخت های زیادی انجام می شود (البته پرداختی های هر سازمان یا شرکتی با دیگری تفاوت دارد) به همین دلیل وجود نرم افزار صورت های مالی و خزانه داری هم اهمیت بسیاری پیدا می کند. حال این سوال پیش می آید که نرم افزار خزانه داری چه نقشی دارد و چه کاری را انجام می دهد؟

لازم به ذکر است که نرم افزار دریافت و پرداخت و خزانه داری برای کنترل و مکانیزه کرده سیکل پرداخت و دریافت مورد استفاده قرار می گیرد. این که بدانید که مبلغ هایی در چه تاریخی دریافت شده اند و در مقابل در چه تاریخی و به چه علتی پرداخت (خرج) شده اند، اهمیت بسیار بالایی در حسابداری مجموعه و سازمان شما دارد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که استفاده از نرم افزار خزانه داری را جدی بگیرید.

نرم افزار حسابداری چه وظیفه ای دارد؟

نرم افزار حسابداری برای رصد مستمر و مداوم و اثربخش معاملات مالی درون یک سازمان بوده و معمولا پکیج های پنج گانه ای را دنبال می کند که عبارتند از: دفتر کل، حساب های دریافتی، حساب های قابل پرداخت (بستانکار)، حقوق و دستمزد و گزارش گیری جامع مبتنی بر نیاز های مدیریت ارشد.

در طراحی و تولید نرم افزار های حسابداری (ACCOUNTING SOFTWARE) به منظور مدیریت اثر بخش امور مالی (FINANCIAL MANGEMNET)، این پنج قابلیت که ماژول (MODULE) نامیده می شود، لحاظ می شود.

ویژگی های نرم افزار خزانه داری

در ادامه ویژگی هایی را ذکر می کنیم که یک نرم افزار حسابداری و خزانه داری، باید آن ها را داشته باشد، تا بتواند نیازهای شما را به طور دقیق برطرف کند، از این رو ادامه مطالب را از دست ندهید.

 • طراحی و ساخت این نرم افزار باید حرفه ای و در عین حال ساده باشد، تا کاربر بتواند با آن کار کرده و به سادگی نیازهای خود را برطرف کند.
 • توجه داشته باشید که در یک سازمان نرم افزارهای دیگری هم وجود دارند، از این رو یک نرم افزار مناسب باید قابلیت ارتباط با دیگر نرم افزارها را داشته باشد.

ویژگی های گفته شده در بالا مهم ترین مطالبی هستند که باید به آن توجه داشته باشید.

در نهایت باید بگوییم که اگر در رابطه با نرم افزار اتوماسیون، راهکاری هوشمندانه برای مدیریت نوین سوال و ابهامی دارید، کارشناس های ما در پویا سافت می توانند کمک های بسیاری به شما داشته باشند، پس همین الآن برای مدیریت نوین سازمان خود، با ما تماس بگیرید.

نرم افزار حسابداری ارزی

برای شرکت ها و سازمان هایی که معاملات بین المللی دارند و در انجام معاملات خود از چندین ارز استفاده می‌کنند، مدیریت این تبادلات کار بسیار سخت و دشواری است. در دنیای امروز که تکنولوژی ها ، خصوصا تکنولوژی های نرم افزاری نقش پررنگی در مدیریت سازمان ها دارند، استفاده از نرم افزار های حسابداری ارزی بسیار مورد توجه و استفاده قرار دارند.

سازمان هایی که در بازارهای کم عمق تری و یا در کشورهایی با ارزهایی غیر از ارزهای بین‌المللی رایج فعالیت می‌کنند بیش از دیگر سازمان ها نیاز به این تبادلات ارزی دارند. در این حوزه ها به منظور سهولت در صورت‌های مالی، مشاغلی که دارای نیازهای پیچیده مدیریت ارزی هستند، کلیه معاملات خود با استفاده از نرم افزارهای حسابداری ارزی به سادگی ثبت و بررسی می کنند.

در دنیای امروز که قیمت ارز همیشه در حال نوسان است، شما می‌توانید نرخ ارز مورد نظر خود را در نرم افزار های حسابداری ارزی به صورت لحظه‌ای محاسبه و نرخ های متفاوت ارز را در نرم افزار خود داشته باشید؛ بنابراین، دیگر شما نیاز به محاسبه نرخ ارز روز ندارید و به سهولت نرخ ارز به روز را در معاملات تجاری خود خواهید داشت.

نرم افزارهای حسابداری چند ارزی با توجه به نیاز مدیران و صاحبان شرکت هایی که با ارزهای مختلف مبادلات انجام می دهند، امکان ارزیابی واحد‌های مختلف ارزی را به مدیران می‌دهد و به آنان را در راستای حرکت به سوی اهداف و تبادلات ارزی یاری می‌دهند.

خلاصه کلام، اگر به فکر انجام تبادلات تجاری در سطح بین المللی هستید، اگر دارای یک سازمان یا یک کب و کار فعال هستید، اگر روزانه با تبدیل ارزها به یکدیگر سرو کار دارید، قطعا استفاده از نرم افزارهای حسابداری ارزی برای شما بهترین گزینه است.

بهترین گزینه برای کاهش هزینه ها و کاهش هدر رفت زمان.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزار حسابداری ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.